Realme’nin yakında çıkacak olan telefonu gücüyle şaşırtıyor

Realme GT Neo 6 SE’nin yakında Çin pazarında tanıtılacağı ve cihazın Snapdragon 7+ Gen 3 yonga seti ile donatılacağı bilgisi Realme tarafından doğrulandı. Ayrıca şirketin, Snapdragon 8 serisi bir yonga setine sahip Realme GT Neo 6 modelini de piyasaya sürmeyi planladığına dair haberler var. Şubat ayında, bu yeni yonga setine sahip bir Realme cihazı RMX3851 model numarasıyla Geekbench’te görülmüştü. Şimdi ise aynı cihaz AnTuTu’da ortaya çıktı, bu da lansmanının yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor.

Daha önce Realme GT 5 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 3 ile Aralık 2023’te duyurulduğunu hatırlatalım. AnTuTu’da ise Realme GT Neo 6, Snapdragon 8s Gen 3 (geçici adı) yonga setiyle 1,846,775 puan alarak etkileyici bir performans sergiledi. Snapdragon 8s Gen 3’ün Snapdragon 8 Gen 3’ün daha düşük hızda çalışan bir versiyonu olacağı ve 3.01GHz hızında çalışan bir ana CPU çekirdeği, 2.61GHz’de çalışan üç adet Cortex-A720 ve 1.84GHz’de çalışan üç adet Cortex-A520 içereceği söyleniyor. Ayrıca Adreno 735 grafik birimine sahip olacağı belirtiliyor.

Realme’nin yakında çıkacak olan telefonu gücüyle şaşırtıyor

Realme GT Neo 6’nın özelliklerine gelince, 1.5K çözünürlük ve 144Hz yenileme hızı sunan bir OLED panel ile geleceği bekleniyor. Cihazın, 24 GB RAM’e ve 1 TB’a kadar depolama alanına sahip olması ve 50 megapiksel ana kamera ile OIS desteği sunması öngörülüyor. Ayrıca 100W şarj desteği de beklenen özellikler arasında.

Realme GT Neo 6’nın Çin dışında da birden fazla pazarda satışa sunulması bekleniyor. Bu beklenti, cihazın son zamanlarda Avrupa’nın EEC’si, Hindistan’ın BIS’i ve Endonezya’nın TKDN’si gibi sertifika platformları tarafından onaylanmasından kaynaklanıyor.

Çin’de, Realme GT Neo 6, iQOO Z9 Turbo ve Redmi Note 13 Turbo gibi Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine sahip olacağı söylenen telefonlarla rekabet edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x