ASKON, Gazze için ‘Hayır Müzayedesi’ düzenleyecek

23 Mart Cumartesi günü 23.00- 02.00 saatlerinde düzenlenecek müzayedede hat, antika, hüsn-i hat, tablo gibi ürünler alıcılarını bulacak.

Müzayedeye katılmak isteyenler, ASKON’un resmi web sayfası olan “www.askon.org.tr”den detaylı bilgi edinebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, bugün Gazzelilerin kör, sağır ve dilsiz kalınan bir ortamda yeryüzünün en zalim yönetimi İsrail tarafından soykırıma uğramakta olduğunu ifade etti.

Aydın, şu değerlendirmede bulundu:

“Gazzeli kardeşlerimiz kadın, çoluk, çocuk büyük bir teslimiyet duygusuyla canları ortada ümmet adına, insanlık adına tanka, tüfeğe, uçağa karşı siper ettikleri bedenleriyle destanların en büyüklerini yazmaktadırlar. Bizlere düşen, her ortamda, her platformda Gazzeli kardeşlerimizin direnişine destek olmak, bu büyük ve onurlu davaya sahip çıkmaktır.

Bu vesileyle geliri Gazzeli kardeşlerimize iletilmek üzere düzenlediğimiz ‘Hayır Müzayedemize’ güçlü bir şekilde hayra icabet edebileceğini düşündüğünüz hayırsever dostlarınızın katılımını çok önemsiyoruz. Güçlü bir katılım ve güçlü bir destek, şüphesiz kardeşlerimize büyük bir moral olacağı gibi bu davanın asla yalnız olmadığının mesajını tüm insanlığa vererek, insanlığı da bir kere daha cesaretlendirerek, zalimlerin durmasına tesir edecek faaliyetlerden biri olmuş olacaktır.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x